Jak rozpoznat chřipku od nachlazení?

Jak rozpoznat chřipku od nachlazení?

Chřipka je vysoce infekční onemocnění virového původu. Postihuje především dýchací cesty. Nastupuje velice rychle a náhle (z plného zdraví během několika hodin). Většinou ji nedoprovází bolesti a škrábání v krku či rýma. Je provázena vysokou horečkou, často i 39-40°C, která trvá více dní a často ji doprovází zimnice, třesavka a bolesti hlavy. Projevuje se nadále celkovou schváceností, silnější bolestí celého těla, hlavně hlavy, kloubů a svalů. Nemocného sužuje suchý kašel provázený bolestí za hrudní kostí. Někdy jsou přítomny pocity na zvracení až i zvracení.

Nachlazení nastupuje pomaleji, plíživě, nenápadně. Většinou začíná bolestí v krku a stálou “kapičkou” rýmy u nosu. Postupně se vytvoří již rýma a kašel . Teploty nebývají běžné, max. okolo 37 °C.

Jak si před blížícím se podzimem zajistit lepší imunitu? Pomáhá heřmánkový  a tymiánový čaj slazený medem. Skvělý pomocník je čaj z drceného zázvoru, hřebíčku a skořice. Ideální jsou směsi mandlového oleje s eukalyptem, revansarou, cypřišem a yzopem používané k masáži zad a hrudníku. Jezte hodně kuřecího vývaru, který imunitu výrazně zvyšuje.  A samozřejmě nezapomeňte na vitamíny, především vitamín C v citrusových plodech. A na závěr cibule. Hodně a ve všech formách (syrovou, dušenou nebo jen šťávu či odvar z cibule, nebo polévka cibulačka).

Přeji Vám, aby Vás ani chřipka ,ani nachlazení letošní podzim nenašlo.

A malý vtípek na závěr:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *