Sex v těhotenství

MILOVÁNÍ V TĚHOTENSTVÍ

Milování je instinktivním projevem láskykterý spojuje naše těla a duše v harmonii. Je to také tvořivý akt, při němž může vzniknout nový život. Některé páry vědomě touží mít dítě a snaha dosáhnout těhotenství může výrazně zintenzívnit milování. Často je však početí neplánované a sexualita pak vzroste v průběhu těhotenství. V této době vy a váš partner budete upevňovat svůj vztah a oba budete potřebovat dávat a přijímat lásku, dotýkat se, laskat a duševně se navzájem posilovat. Nyní, dokonce víc, než jindy, jsou důležité intimnosti, respekt a pozornost jednoho vůči druhému. Hned ze začátku je dobré vědět, že milování v těhotenství je úplně bezpečné. Vyvíjející se plod je dobře chráněn plodovou vodou a blanami a hluboké vniknutí, za předpokladu, že váš partner je něžný, neublíží vašemu děťátku, protože vaše děloha je umístěna dostatečně vysoko nad vagínou. Někdy může milování způsobit mírné skvrny, protože vaše cévy v okolí cervixu jsou v těhotenství mnohem početnější a některé mohou prasknout. Obvykle to není důvod k obavám, ale přece jen je rozumné informovat vašeho lékaře, který vám může doporučit nakrátko se vyhnout hlubokému vniku. Je nepravděpodobné, že milování může vyvolat mimovolný potrat, ale citlivější ženy by se raději měly vyvarovat sexuálnímu styku v prvních týdnech těhotenství, než se plod pořádně usadí.

5

Pro mnoho žen je těhotenství velmi sexuálním a erotickým obdobím a v jeho průběhu mohou dokonce poprvé zažít plný orgasmusParadoxně je to jediné období, kdy se můžete milovat bez jakékoliv antikoncepce. Orgasmus je zaručeně bezpečný, ve skutečnosti i prospěšný, protože posiluje dělohu a tím připravuje vaše tělo k porodu, který samotný je organickým uvolněním. Chvíle slastného uspokojení, které následují po vyvrcholení, jsou uklidňující a posilující a také dodávají blahodárnou energii vašemu dítěti. Po několik minut po orgasmu zůstává vaše děloha tvrdá a pevná. Je to úplně normální a vlastně podobné stahům, které se objevují na konci těhotenství, když se vaše děloha připravuje k porodu.
U některých žen naopak v těhotenství ochabne touha po stykuzejména v prvních měsících, kdy se cítí zranitelné nebo trpí únavou a nevolností. Tyto pocity obvykle zmizí kolem poloviny těhotenství, mohou se však vrátit v posledních týdnech před porodem.kdy se stane váha dělohy značně nepohodlnou. Úplná ztráta touhy po sexu také není vzácností, je zcela normální. V případě hlubšího útlumu, frigidity nebo problémů při dosažení orgasmu by však bylo vhodné navštívit psychologa nebo sexuologa. Příčina problému může spočívat ve vašem vztahu k partnerovi, a tehdy je rozhodující najít řešení, abyste se vyhnula stresu před, při a po porodu. Jeden z vás nebo oba můžete mít bezdůvodné obavy, že milování poškodí, poraní či vyruší vaše dítě, a proto by jste si měli o této otázce promluvit. Například vás může znepokojovat, že vaše dítě při milování emocionálně trpí. Za předpokladu, že oběma partnerům přináší milování radost a že pohyby jsou něžné, je to velmi nepravděpodobné. Naopak, milování může být pro vaše dítě prospěšné, protože je obklopeno teplem, láskou a slastí, které jsou součástí aktu. Můžete být také znepokojeni, že sexuální styk způsobí předčasný porod, ale k tomu nedojde, nejste těsně před porodem. Pokud přenášíte, styk může stimulovat začátek porodu, protože protože v semenu se nachází hormon prostaglandin, který změkčuje cervix, což je vlastně přirozená příprava k porodu. Pokud je porod bezprostředně blízko, milování bude také stimulovat buňky ve vašem cervixu k vylučování prostaglandinu.

Těhotenství je ideálním obdobím pro vyzkoušení různých poloh sexuálního styku. Skutečně, od jeho poloviny až ke konci, kdy roste vaše břicho, budete se muset vyvarovat tlaku vaší váhy na dítě. Ujistěte se, že máte kolem sebe dostatek měkkých polštářů,abyste se cítila pohodlně. Můžete zkusit ležet na boku s partnerem vzadu nebo klečet, jak je tomu při cvičení pro uvolnění pánve. Může partner ležet pod vámi na zádech. Tato poloha vám umožní kontrolovat hloubku vniku. Další možnost je klečet pohodlně na všech čtyřech, mít pod sebou naskládané polštáře a partner do vás vniká zezadu. Je to pro vás mnohem uklidňující poloha, než pouze bez polštářů. Buďte sama vynalézavá a mluvte s partnerem o tom, co se vám líbí a co vás naopak stresuje. Při milování neexistují žádná pravidla a v těhotenství mohou nastat období,kdy není vhodný úplný styk.V tom případě se můžete milovat orálně a je užitečné vědět,že tkáně vagíny se stávají v těhotenství plnější a že se zvyšuje jejich sekrece,takže normální chuť a tvar vašich genitálií mohou být odlišné,než před těhotenstvím. Vzájemné masáže aromatickými oleji jsou dobrým způsobem uspokojování se rukama. Masáž a stimulace bradavek je nejlepším způsobem přípravy vašich prsů ke kojení. Masturbace je také úplně bezpečná a normální, zejména když jste sama nebo váš partner nemá chuť na úplný sexuální styk. V každém případě vám to pomůže cítit se spokojeně a seznámit se se svými genitáliemi před porodem.

Milování je blízká intimní komunikace a vaše vnitřní harmonie závisí na fyzické vyrovnanosti a na uspokojování vašich přirozených potřeb bez zábran. Těhotenství je vhodným obdobím pro radost ze sexuality vašeho těla bez pocitů viny a pro maximální využití možností prohloubit váš vztah s partnerem spolu s připraveností zahrnout očekávané dítě do vaší lásky. Pocit sjednocení, prožívaný v průběhu a po milování pomáhá uspokojit vaše tělo a duši a je přirozeným projevem lásky, která vytváří základ rodinného života.

Od početí do porodu

Těhotenský test

Prenatální testy

Časné příznaky těhotenství

Emoce v těhotenství

Stravování v těhotenství

Očkování v těhotenství

Zdravotní problémy v těhotenství

Výpočet data porodu

Pověry o těhotenství

Potrat

Antikoncepce

Neplodnost

Zajímavosti:                                            Proč se novorozenci rádi chytají prstů?

Kuriozity lidského těla

Kolik toho unese lidský hlas?

Proč hlupák neví, že je hloupý?

Proč máme hlad?

Další zajímavosti a kuriozity

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *