Domácí vodárna

Jak čistit a dezinfikovat domácí vodárny

  1. U zaplavených domácích vodáren je nutné zkontrolovat (převinout) elektromotor a opravit elektroinstalaci. Základem každého čištění je vyčerpání vody, do které asi 1-2 dny před čerpáním nalijeme asi 2 l Sava (žlutá láhev s červeným víčkem). Po vyčerpání vody následuje vybrání sedimentu, utopených živočichů atd.
  2. Pak je na řadě čištění stěn a jejich dezinfikace, kontrola a eventuální oprava funkčnosti sacího koše a sacího potrubí.
  3. Když část vody odteče, dolijeme opět asi 0,5 l Sava a ostříkáme stěny studny a vodu odčerpáme.
  4. Znečištěný rozvod vody po domě dezinfikujeme tak, že do studny nalijeme asi 2 l Sava na m3 vody a pootevřeme všechny kohoutky v budově.
  5. Po znovu naplněné studny nalijeme podle obsahu vody 1 dcl Sava na 1 m3. Pokud neznáme objem studny, vypočítáme ho podle vzorce V=v.π.r2 (výška vody x 3,14 x druhá mocnina poloměru studny). Velmi vhodné je také použití chloraminu v proděravělé plastové lahvi, kterou na silonovém vláknu spustíme do studny. Dezinfikaci necháme působit nejméně osm hodin. Vodu po této době co nejvíc odčerpáme, ale nepoužíváme ji k pití!
  6. Po několika dnech si necháme provést rozbor pitné vody na OHES nebo u odborné firmy. Rozbor stanoví, zda je voda již vhodná ke konzumaci.

Voda

Proč dělat rozbor pitné vody

Jak čistit studnu

Dehydratace a bolest hlavy

Čím je voda zajímavá

Za vším hledej vodu

Alergie na vodu

Množství vody v lidském těle

Máte v koupelně legionellu?

Zajímavosti:                                            Proč se novorozenci rádi chytají prstů?

Kuriozity lidského těla

Kolik toho unese lidský hlas?

Proč hlupák neví, že je hloupý?

Proč máme hlad?

Další zajímavosti a kuriozity

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *