Diagnostika EAV

Diagnostika EAV

 

Jde o metodu elektroakupunktury podle doktora Volla. Některými odborníky a lidmi je tato metoda velmi zatracovaná, ale těmi lidmi, kterým  pomohla, je velmi blahořečena.

Doktor Voll zkonstruoval přístroj, který dokáže měřit energetický potenciál na akupunkturních bodech těla, zvláště pak na rukou a na nohou. Každý bod odpovídá některému orgánu, tkáni nebo systému. Tímto způsobem získáme přehled o stavu celého organismu. Na tomto přístroji je možné najít i to, co nemoc způsobilo, a dokonce i to, co je nejlepším lékem na ten či onen problém.

Metoda EAV je jedinečnou diagnostickou metodou při bolestech hlavy. Nezjišťuje až strukturální stavy, ale zaměřuje se právě na funkční poruchy, které jsou u bolestí hlavy rozhodujícím faktorem. Podává přehled o celém organismu, a tím i přehled o příčinách vedoucích k bolestem. (tak to alespoň popisují odborníci věnující se EAV, ale např. na stránce https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektroakupunktura_dle_Volla  se s touto metodou příliš neshodují = to jenom tak na okraj pro možnost vytvoření si vlastního názoru).

Diagnostická úvaha i vyšetřovací postup musí být logický. Je tedy nutné postupovat tak, aby se odlišil a co nejdříve odstranil základní článek celého řetězce nemoci. Prvním krokem je odlišení, zda je příčina na úrovni postižení centrálního nervového systému, nebo zda hledat v jiné části těla. Pro toto odlišení slouží bod na dráze nervové degenerace, který je označen jako bod hlavových nervů. Pokud je na tomto bodě vysoká nebo nízká hodnota, testuje se dál, aby se zjistila bližší příčina. Pak se může rozlišit alergie, problémy s amalgámem, neuroinfekce aj. Pokud je nález na centrálním nervovém systému negativní, musí se pátrat dále. Druhou skupinu tvoří ložiska v oblasti hlavy. Zde se mohou najít např. ložiska v zubech, v dutinách nebo v čelistním kloubu. Třetí skupinou jsou příčiny mimo oblast hlavy. Zde se většinou jedná o střevní dysbiózu nebo poruchu jednotlivých orgánů ( játra, žlučník, ledviny a pod.)

Po zjištění příčiny přichází na řadu také léčba. V léčbě se pak používají především:

  • nosody (ředěné a potencované původce nemocí), které dokáží odstranit z organismu virovou, bekteriální, plísňovou nebo jinou zátěž
  • organopreparáty (ředěná a potencovaná zdravá tkáň) které mají za úkol regenerovat a zlepšovat činnost jednotlivých orgánových struktur. Ově tyto léčebné látky jsou chemicky čisté, nesou jen informace a nepůsobí na základě chemické reakce. Tím pádem neexistuje riziko poškození nějakých tkání nebo orgánů.
  • homeopatika se podávají v menších dávkách jako drenážní prostředky, tedy léky uvolňující čištění odvodných a postižených orgánů, ale také se podávají poněkud vyšší a vysoké potence, které jsou zaměřeny na celou osobnost člověka se všemi jeho příznaky a psychickými projevy.
  • bylinná terapie, bachovy květy a další preparáty založené na čistě přírodní bázi

Léčbu lze doplnit akupunkturou, ale pomáhají i jiné přístroje, především ty, které jsou založeny na bázi biorezonance, jako EVERTE, VEGASOM, VEGASELECT, ale to už jsou prostředky velmi specifické a o jejich aplikaci rozhoduje lékař podle příznaků nemoci.

Předností diagnostické metody EAV je její nebolestivost a rychlost a také  její 80-90% spolehlivost (podle jejích zastánců).

Tato metoda není samozřejmě hrazena ze zdravotního pojištění, ceny jsou různé, ale často se pohybují 1000 Kč za základní vyšetření, další vyšetření 500 Kč a konzultace cca 200 Kč. Léky se hradí zvlášť.

Další informace o této metodě najdete na: http://www.milanhein.cz/studie_eav.php, nebo http://www.mojemedunka.cz/clanek.aspx/zdravi/clanek/leceni-pristrojem-eav

Bolest hlavy

Migréna

Dehydratace a bolest hlavy

Anatomie periferního nervového systému

Anatomie centrálního nervového systému

Cévní mozková příhoda

Demence a degenerativní onemocnění

Demyelinizační onemocnění

Nervové záchvaty

Infekční onemocnění nervového systému

Zajímavosti:                                            Proč se novorozenci rádi chytají prstů?

Kuriozity lidského těla

Kolik toho unese lidský hlas?

Proč hlupák neví, že je hloupý?

Proč máme hlad?

Další zajímavosti a kuriozity

Zrdoje:
kniha: „100+1 přírodních rad na bolest hlavy“, autor Jarmila Mandžuková
kniha:“Neurologie pro sestry“, autor Ivana Tyrlíková a kolektiv
kniha: “ Neurologie pro praktické lékaře“, autor Svatopluk Káš a kolektiv
kniha: „Bolesti hlavy“, autor MUDr. Josef Jonáš a MUDr. Vladimíra Strnadelová
kniha: „Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit“ autor Ramon C. Gelabert
kniha: „Migréna“ , autor Lise Manson

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *